Con-Tur TravelCon-Tur Travel
Forgot password?

Baile Olanesti Hotel PARANG **/***

Baile Olanesti     2024

Hotel PARANG **/***
Hotelul este situat în centrul stațiunii balneoclimaterice Băile Olănești, un oraș bogat prin istorie și printr-un turism prosper, ambianța fiind dată de generozitatea spațiilor, atenția la detalii și orientarea către client, pentru că ne întâmpinăm oaspeții de pretutindeni cu renumita ospitalitate românească.
Hotelul are un număr de 366 camere dotate cu TV, telefon, grup sanitar propriu respectiv 732 locuri din care:

  • 358 camere respectiv 718 locuri, cu 2 paturi individuale, camere distribuite în 5 corpuri de hotel.
  • 7 apartamente cu dormitor;

Hotelul dispune de o parcare proprie, cu o capacitate de 40 de locuri, pentru parcare nu se percepe taxă.
La 50 m de hotel, Primaria orașului are amenajată o parcare cu plată cu o capacitate de 200 locuri. 
  Serviciile de masă sunt asigurate în cele două restaurante:

  • Restaurant Parâng – Dietetic, cu o capacitate de 420 locuri (toate locurile în saloane) aflat la mezaninul hotelului, fiind folosit pentru servirea mesei în regim DIETĂ, conform prescripției medicale.
  • Restaurant Parâng – Clasic, cu o capacitate de 420 locuri (din care 320 în saloane și 100 pe terasa acoperită), aflat la parterul hotelului, restaurantul fiind folosit pentru servirea mesei în regim CARD VALORIC.

În cadrul restaurantului, divertismentul si buna dispozitie sunt asigurate zilnic, dupa ora 19:00 de catre formatia muzicala a restaurantului. La cerere, restaurantul poate fi compartimentat, putandu-se organiza, in paralel cu servirea mesei, si DISCOTECA cu o capacitate maxima de 200 locuri. In cadrul Restaurant Clasic functioneaza un bar de zi pe toata perioada programului de lucru a restaurantului.
În cadrul hotelului funcționează la parter Barul de zi “PARÂNG” cu o capacitate 60 locuri (toate în saloane). În cadrul barului puteți găsi masă de biliard, internet caffe (contra cost) și jocuri mecanice.
Pe perioada sejurului estival poate funcționa COFETARIA PARÂNG, , aflată la mezaninul hotelului, având o capacitate maximă de 40 locuri, din care 28 locuri în saloane.
Baza medicală proprie a hotelului aflată în incinta hotelului are o suprafață de 580 mp și poate asigura zilnic un număr de 1448 de proceduri medicale printre care:

  • băi cu bule și duș subacvatic, băi galvanice, băi minerale, băi de plante
  • injecții cu apă minerală, curent diadinamic, ionizări, solux, interdin
  • stereodinatar, ultrasunete, împachetări cu parafină, masaj, aerosoli
  • magnetodiaflux, ultraviolete, unde scurte, laser

În baza de tratament sunt asigurate tratamente pentru afecțiuni renale, afecțiuni ale căilor urinare, afecțiuni ale tubului digestiv, afecțiuni hepato-biliare, afecțiuni respiratorii, afecțiuni dermatologice și afecțiuni asociate.
Factori de cură sunt reprezentați de apele minerale iodurate, bromurate, sodice, calcice, sulfuroase și clorurate, unele hipotone iar altele izotone.
Baza de tratament dispune de spații amenajate special și aparatură medicală pentru asigurarea următoarelor tratamente:
hidroterapie;kinetoterapie; masoterapie; electroterapie; terapie respiratorie.
Unitatea mai este dotată si cu o sală cultural-sportivă, 6 cabinete medicale, o sală de sterilizare și un laborator pentru analize medicale.
!!! Tratamentele sunt prescrise și se efectuează sub supravegherea personalului medical specializat.
Contra cost, turiștii pot solicita efectuarea unor proceduri de wellness:
duș subacval;băi cu bule;băi cu plante;masaj și reflexoterapie;împachetări cu parafină. 
Distractie și Agrement:discotecă (în weekend); seri muzicale asigurate de formație (cu excepția zilei de luni); închiriere jocuri distractive (contra cost): table, remmy, sah, închiriere sală tenis de masă, închiriere masă de biliard

TRATAMENT BALNEAR   2024

OBLIGATORIU: trimitere de la medicul de familie, cardul de sanatate, adeverinta de salariat/cupon de pensie.

PACHET/PERS
01.04 – 14.06.2024

16.09. – 31.12.2024

 15.06. – 15.09.2024
SANATATE LA HOTEL PARANG**/ zi
 Sejur minim  6 nopti cazare in DBL,
pensiune completa/dieta meniu fix.
(se achita 20/standard lei/zi in plus pentru trecere la fisa cont);
  tratament balnear, CURA CRENOTERAPIE+2 proceduri/zi, include crenoterapie
Corp C1  si C2
Loc in  DBLstandard=161 lei/zi
SGL standard 201

DBLconfort=171 lei/zi

SGL confort  219lei/zi

 

 

loc in DBLstandard=170 lei/zi

SGL standard 217 lei/zi

loc in DBLconfort=180 lei/zi

SGLconfort 235 lei/zi

 TRATAMENT COMPLET LA OLANESTI
 16 nopti cazare cu PC/meniu fix
Tratament, 2 proceduri/zi+crenoterapie
 
 dbl standard=2188lei/pers
SGLstandard= 2686 lei 
dbl confotr=2348lei/pers
SGLconfort= 2974 lei 
dbl standard=2300lei/pers
SGLstandard= 2891 lei 
dbl confort=2460lei/pers
SGLconfort= 3179 lei 
“SANATATE LA HOTEL PARANG”  
CORP  D1** lux
Minim 6 nopti cazare in DBL, pansiune completa/dieta( SE ACHITA 20 LEI/ZI IN PLUS PENTRU TRECERE LA FISA CONT); tratament balnear 2 proceduri/zi+ cura de crenoterapie
182 lei/zi/pers

241 lei/zi/SGL

197 lei/zi/pers

268 lei/zi/SGL

“TRATAMENT COMPLET LA OLANESTI” 
CORP  D1** lux
16 nopti cazare in DBL, pansiune completa/meniu fix; tratament balnear 2 proceduri/zi+crenoterapie
2716 lei/pers
SGL= 3646 LEI
2876 lei/pers

SGL =3942 LEI

“SANATATE LA HOTEL PARANG”   CORP  A1***
Minim 6 nopti cazare in DBL, pansiune completa/dieta( SE ACHITA 20 LEI/ZI IN PLUS PENTRU TRECERE LA FISA CONT); tratament balnear 2 proceduri/zi+ cura de crenoterapie

 

210 lei/zi/pers

SGL= 292 lei/zi

230 lei/zi/pers

SGL = 325 lei/zi

“TRATAMENT COMPLET LA OLANESTI”  CORP  A1***
16 nopti cazare in DBL, pansiune completa/meniu fix; tratament balnear 2 proceduri/zi+crenoterapie

 

2900 lei/pers

SGL = 3964 LEI

3064 lei/pers

SGL = 4256 LEI

NOTA :  Corpurile  A si  D, sunt renovate complet